مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13774 عددبا سلام ..دوستی در کشور چین دارم که تمایل دارد از ایران برایشان زعفران بفرستم و آنجا بازاریابی کند آیا امکان ارسال زعفران به چین وجود دارد.
پاسخ:
با سلام؛ زعفران جز کالاهایی است که مشمول اخذ استاندارد اجباری برای صادرات می شود. برای کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به آدرس http://tccim.ir/Images/Consultation/fileHelpDesk_43525_43534.pdf مراجعه نمایید. انواع زعفران (Saffron) تحت کد تعرفه 091020به کشورهای مختلف جهان صادر می شود که طی سه ماهه نخست 1402 حدود 54 تن از این کد تعرفه به ارزش حدود 60 میلیون دلار صادر شده است. سهم چین از ارزش صادرات طی بازه مذکور حدود 39 درصد بوده است.
برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آن ها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. همچنین، به منظور شناسایی شرکای بالقوه تجاری خود می توانید از دایرکتوری اعضای اتاق های بازرگانی کشورهای هدف که اغلب بر حسب نوع فعالیت طبقه بندی نیز شده اند، استفاده کنید به عنوان نمونه در دایرکتوری تجاری اتاق بازرگانی ابوظبی امارات به آدرس: https://tccim.ir/?addr=70dh39 می توانید فهرستی از اعضای این اتاق را بر حسب زمینه فعالیت مشاهده نمایید. همچنین شما می توانید از طریق سایت مرکز تجارت بین المللی به فهرست واردکنندگان کالاهای دسترسی داشته باشید. برای این منظور شما می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده نمایش داده می شود. به عنوان مثال شما می توانید پس از ثبت نام در سایت مزبور و مراجعه به آدرس: https://tccim.ir/?addr=2jpi0 فهرستی از شرکت های وارد کننده زعفران در چین را مشاهده نمایید. شایان ذکر است که تایید اعتبار این شرکت مستلزم بررسی های بیشتر است. به منظور اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید. توضیحات تکمیلی در این خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123 ارائه شده است.
متناسب با نوع کالای مورد نظر خود می توانید از خدمات مربوط به انجمن یا اتحادیه مربوطه استفاده نمایید. به طور مثال، برای دریافت اطلاعات درخصوص زعفران می توانید با اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان به آدرس اینترنتی: http://iransaffronunion.com/ ارتباط برقرار نمایید.
ضمناً، برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین به شماره ۸۸۳۴۶۷۰۰ -021 نیز ارتباط برقرار نمایید.
همچنین شما می ‏توانید با مراجعه به سایت سازمان توسعه تجارت ایران و بخش مربوط به راهنمای کالا و خدمات تجاری به آدرس https://tpo.ir/products اطلاعاتی را در رابطه با شاخص ‏های کلی محصولات موردنظر خود مانند کد تعرفه مربوطه، استانداردهای رایج داخلی و بین‏ المللی، شاخص ‏های تجاری جهانی، کشورهای عمده صادرکننده و واردکننده، شرکای تجاری ایران، فرصت‏ ها و تهدیدات صادرات کالای مربوطه، پیشنهادات و راهکارهای توسعه صادرات کالا و منابع اطلاعات تجاری دریافت کنید.
پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین به آدرس اینترنتی: https://iccci.ir/ و رایزن بازرگانی ج.ا.ا مستقر در چین که اطلاعات تماس آن در سایت سازمان توسعه تجارت به آدرس https://tccim.ir/?addr=6wcl17 قرار گرفته است، ارتباط برقرار نمایید.
 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام