مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13184 عددلطفا رهنمایی کنید برای درافت فرم منشور عضویت با تشکر
پاسخ:
سلام. در سامانه ثبت نام کارت عضویت در قسمت فرم های گواهی فرم تعهدنامه عضویت یا فرم منشور قابل دریافت می باشد.  
 

سلام.در حال ثبت یک شرکت سهامی خاص برای صدرات گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی هستیم. چه مجوزهایی باید دریافت کنیم؟ از چه طریق می توانیم مشاوره حضوری داشته باشیم؟
پاسخ:
با سلام؛ سوال شما به صورت کلی مطرح شده است. گیاهان دارویی به طور کلی تحت کد تعرفه چهار رقمی 1211 (نباتات، اجزای نباتات، دانه و میوه، از انواعی که بیشتر در عطرسازی، داروسازی، برای مصرف حشرهکشی، انگلکشی یا همانند به کار میرود؛ تازه ، سرد کرده، منجمد یا خشک کرده، حتی بریده شده، خرد شده یا پودر شده) طبقه بندی می شوند و محصولات کشاورزی نیز طیف وسیعی از محصولات را در بر می ‏گیرند (فصول 1 تا 23 کتاب مقررات صادرات و واردات). در ابتدا لازم است محصولات مورد نظر خود را مشخص کنید. پس از مشخص کردن محصول خود برای کسب اطلاع در خصوص مجوزهای لازم می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071، سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 ، مرکز تماس وزرات جهاد کشاورزی به شماره 02143541 و یا اتحادیه صادرکنندگان گیاهان دارویی به شماره 02188842608 تماس حاصل فرمایید.

در خصوص قسمت دوم سوال خود نیز می توانید با معاونت کسب و کار اتاق تهران به شماره 88714472 تماس بگیرید. علاوه بر این، خدمات مشورتی توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی به آدرس http://www.icc-iran.com/Fa/ICCIran-Home.aspx نیز ارائه می شود که با تعیین وقت قبلی، می توانید از آن بهره برداری نمایید.  
 

سلام تحصیلات من زیر دیپلم هست ولی نزدیک به 20 ساله که در زمینه ساخت یراق آلات تابلو برق فعالیت میکنم و در این زمینه هر مدرکی که بخواین در اختیار دارم....کارت عضویت و بازرگانی رو برای ثبت برند میخوام...میشه یه راهی معرفی کنید که جایگزین مدرک تحصیلی باشه؟؟
پاسخ:
سلام. جهت تایید مدرک تحصیلی با درخواست کتبی و مدارک مثبته اقتصادی جهت طرح در کمسیون مدرک تحصیلی حضورا به اتاق بازرگانی تهران مراجعه گردد.  
 

با عرض سلام و احترام 3 تا سوال داشتم خدمتتون اول بخواهیم عضو اتاق بشویم چگونه است دوم . محاسن عضو اتاق شدن با نبودن چیه سوم ما یک شرکت زدیم و میخواهیم تو صادرات نمد و گبه کار کنیم تو لیست صادرات ایران به کشورها که میزنیم لیست کشورها را میاورد منتها چون نمد وگبه زیر مجموعه فرش است لیست صادرات فرشرا میدهد و ما تخصصی برای نمد و گبه میخواستم ببینم به چه کشورهای صادرات داشته ایم چگونه میتوان از این اطاعات بدست آورد (مثلاتو لیست فرش کشور عمان هم هست ولی وقتی با اتاق مشترک عمان و ایران زنگ زدم گفت فقط به عمان فرش دستبافت صادر شده )ممنون میشم راهنمای بفرمایید .. محصول نمد و گبه سپاسگذارم
پاسخ:
با سلام؛ برای کسب آگاهی درخصوص سوال اول و دوم می توانید به آدرس https://tccim.ir/membership?tab=1#lnk_1 که در آن خدمات عضویت در اتاق، چگونگی عضو شدن و مزایای آن آورده شده است، مراجعه نمایید.

بر اساس کتاب مقررات صادرات و واردات، نمد مشمول کد تعرفه 57049010 (کفپوش نسجی ازنمد) می شود که در سال 1400 حدود 23.8 هزارتن از این کالا به ارزش 16.9 میلیون دلار صادر شده که عمده مقاصد صادراتی آن طی مدت مذکور، کشورهای افغانستان و عراق به ترتیب با سهم 54 درصد و 32 درصد از کل ارزش صادرات این محصول هستند. پیشنهاد می شود برای تعیین کد تعرفه دقیق محصول مورد نظر با دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر ارتباط برقرار نمایید:

نشانی: خیابان شهید بهشتی - روبروی خیابان پاکستان - ساختمان مرکزی گمرک ایران - طبقه ششم

تلفن : 88501439

چنانچه در نهایت، کد تعرفه مجزایی برای محصول مورد نظر شما تعریف نشده بود، می توانید از طریق استعلام از انجمن های مرتبط یا اتاق های بازرگانی مشترک با هر کشور، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

ضمناً، برای کسب اطلاعات در رابطه با مقررات مشمول کد تعرفه مورد نظرخود، می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره 02122664072 و یا اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایرانی به شماره 02155614229 تماس حاصل فرمایید.  
 

با سلام و وقت بخیر نماینده شرکت مخابرات ایران۰منطقه اصفهان هستم- در خصوص واردات برخی تجهیزات و برخی سوالات و ابهامات نیاز به مشاوره حضوری یا تلفنی داریم - چطور باید اقدام کنیم. با سپاس
پاسخ:
با سلام؛ برای کسب اطلاع در این خصوص می توانید با معاونت کسب و کار اتاق تهران به شماره 88714472 تماس بگیرید. علاوه بر این، خدمات مشورتی توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی به آدرس http://www.icc-iran.com/Fa/ICCIran-Home.aspx نیز ارائه می شود که با تعیین وقت قبلی، می توانید از آن بهره برداری نمایید.  
 

سلام برای عضویت اتاق حتما باید دیپلم داشت؟ الان من که ندارم باید چه اقدامی بکنم؟ و منظور از پروانه فعالیت اقتصادی چی هست؟با جواز کسب مورد تاییده ؟
پاسخ:
سلام. حداقل مدرک دیپلم برای دریافت کارت عضویت الزامیست درضمن پروانه فعالیت اصناف برای مجوز فعالیت مورد تایید است.  
 

سلام جهت پیدا کردن تعرفه پودر سنگ (پودر انواع سنگ های معدنی که اغلب به رنگ سفید است) که در صنعت ساختمان بیشتر کاربرد دارد دچار مشکل هستم. لطفا راهنمایی فرمایید. در ضمن آیا صادرات این محصول نیاز به مجوز خاصی دارد؟ آیا صادرات آن مجاز است؟
پاسخ:
با سلام؛ سوال شما به صورت کلی مطرح شده با این وجود طبق بررسی های مقدماتی به نظر می رسد محصول مورد نظر شما مشمول کد تعرفه چهار رقمی 2517 (قلوه سنگ، ریگ، سنگ های خرد شده، از انواعی که عموماً برای بتون ریزی یا برای سنگ ریزی راه ها، یا برای راه آهن یا سایر بالاستها (Ballasts)، به کار می رود، ریگ های صاف و سنگ های چخماق، حتی اگر با حرارت عمل آمده باشد؛ ماکادام مواد مذاب معدنی، ماکادام جوش وسایر آخال طبیعی همانند، حتی اگر حاوی موادی باشد که در قسمت اول این شماره ذکر شده است؛ تارماکادام، دانه، تراشه و خاک سنگ‏ های شماره 2515 یا 2516، حتی اگر با حرارت عمل آمده باشند) شود. ضمناً، برای تعیین کد تعرفه دقیق محصول مورد نظر خود پیشنهاد می شود با دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر ارتباط برقرار نمایید:

نشانی: خیابان شهید بهشتی - روبروی خیابان پاکستان - ساختمان مرکزی گمرک ایران - طبقه ششم

تلفن : 88501439

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص نیز می توانید با آقای خاندابی از کارشناسان دفتر امور صنایع معدنی وزارت صمت با شماره تماس 02181774142 تماس حاصل فرمایید. برای کسب اطلاع در خصوص ممنوعیت یا عدم ممنوعیت صادرات کالاهای مذکور نیز می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و یا اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران به شماره 02188810522 تماس حاصل فرمایید.  
 

سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم اگر برای دوخت کراوات سوزندوزی از نخ ابریشم فرش استفاده شود اچ اس کد آن به 621510 تغییر میکند یا همچنان زیر شاخه اچ اس کد 621590 باقی میماند؟ برای نخ های ابریشم با درصد پایین تر از ابریشم نخ فرش چطور؟
پاسخ:
چنانچه از ابریشم باشد حتی از لاس واخال ابریشم کد ان به 62151000 تغییر می کند .  
 

با سلام و وقت بخیر به روزترین قوانین صادرات و واردات را از چه منبعی میتوانم به دست اورم؟ همچتین اصلاحات و تعرفه های به روز در چه منبعی اطلاع رسانی میشود؟
پاسخ:
با سلام؛ برای اطلاع از آخرین قوانین صادرات و واردات می‏ توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071، سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 و آدرس اینترنتی https://tpo.ir/ تماس گرفته و یا به سایت سامانه جامع تجارت به آدرس https://www.ntsw.ir/ مراجعه فرمایید. شایان ذکر است، سامانه جامع تجارت دارای مرکز پشتیبانی تلفنی به شماره 124 نیز می باشد. برای کسب اطلاع از قوانین به روز شده تجاری کشورها نیز بسته به کشور مورد نظر خود می توانید با اتاق های مشترک بازرگانی ارتباط برقرار نمایید که فهرست آنها در لینک https://iccima.ir/common-chambers/ قابل دسترسی است. برای دسترسی به آخرین اصلاحات و تعرفه های گمرکی نیز می توانید از کتاب مقررات صادرات و واردات 1401 استفاده نمایید. به منظور دسترسی به کتاب مقررات صادرات و واردات و اطلاع از آخرین دستورالعمل ها و آیین نامه های تجارت خارجی، می توانید به آدرس http://hscodeing.ir/ مراجعه نمایید.  
 

سلام و عرض ادب شرکت ما قصد صادرات ماده نرمال پارفین را به کشور روسیه دارد . کارت بازرگانی داریم ولی تا الان صادرات انجام ندادیم مراحل صادرات به چه صورت است ؟
پاسخ:
با سلام؛ اگر منظور شما از ماده نرمال پارافین، پارافین جامد (موم پارافین) است، این محصول تحت کدهای تعرفه 27122000 (موم پارافین دارای کمتر از 75/0 درصدوزنی روغن) و 27129010 (پارافین با درصد بیش از 75% وزنی روغن) طبقه بندی می شود. در سال 1400، حدود 74.2 هزارتن از این دو کدتعرفه به ارزش حدود 61 میلیون دلار صادر شده که تنها حدود 0.03 درصد از آن، به مقصد روسیه بوده است.

در خصوص ضوابط مربوط به صادرات پارافین، تصاویر نامه دفتر ارزیابی کیفیت کالا های صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد ایران، جهت آگاهی از شرایط صادرات به پیوست ارسال شده است.

شایان ذکر است برای کسب اطلاع بیشتر در این خصوص می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 تماس حاصل فرمایید.

ثبت پرسش جدیدارسال پیام