مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13384 عددبا سلام وقت بخیر فرایند تمدید کارت بازرگانی چند روز است چون بنده تعهد بانکی برای ارائه اسناد حمل دارم باتشکر
پاسخ:
سلام. مدت زمان تمدید کارت بازرگانی به کامل بودن مدارک بستگی دارد و زمان مشخصی ندارد.  
 

سلام امکان امورش صفر تا صد مراحل واردات( از ثبت سفارش تا ترخیص) رو کجا میشه آموزش گرفت ؟
پاسخ:
مراحل ثبت سفارش مرتبا تغییر میکند واصولا یک کار عملی است . بخش اموزش سازمان توسعه تجارت بعضا کلاس هایی برگزار میکند. به سایت ان tpo.ir مراجعه کنید.  
 

سلام و خسته نباشید گروه و اولویت کالایی سیمان، قیر، میلگرد، کاشی و سرامیک و آسانسور رو ممنون میشم بفرمایید. با تشکر
پاسخ:
اگر منظور واردات است که چون همه این کالاها در کشور تولید میشود ممنوع ا لورود و غیر فعال میباشد . چنانچه منظور صادرات انها باشد در صادرات گروه کالایی نداریم ورعایت مقررات مربوطه صدور همه انها ازاد است.  
 

سلام لیست تجار وارد واردکننده مواد شیمیایی از چین را خواستم
پاسخ:
با سلام؛ گمرک به عنوان مرجع رسمی انتشار آمارهای تجاری، فهرست وارد کنندگان را منتشر نمی کند. در این زمینه می‏ توانید با انجمن های فعال مرتبط با محصول مورد نظر خود به عنوان مثال انجمن واردکنندگان مواد شیمیایی استان تهران به آدرس اینترنتی https://tcia.ir/ و شماره تماس ۸۸۷۱۷۸۵۸ ۰۲۱ ارتباط برقرار نمایید. همچنین می توانید در بخش راهنمای تجاری سایت اتاق تهران به آدرس https://dir.tccim.ir/ فهرست اعضای اتاق را به تفکیک زمینه فعالیت مشاهده کنید. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با رایزن بازرگانی ج.ا.ا مستقر در چین که اطلاعات تماس آن در سایت سازمان توسعه تجارت به آدرس https://tccim.ir/?addr=6wcl17 قرار گرفته است، ارتباط برقرار نمایید و یا از خدمات اتاق مشترک ایران و چین به شماره 88346700-021 و آدرس وب سایت https://iccci.ir/ بهره برداری کنید.  
 

با سلام بنده در سال ۱۳۹۷ کارت بازرگانی داشتم حالا بعد از گذشت چند سال مجددا میخام کارت بازرگانی بگیرم آیا باید آزمون بدم؟
پاسخ:
سلام. تمدید کارت بازرگانی نیازی به آموزش و آزمون ندارد.  
 

سلام امکان دیدن لیست شرکت هایی ک وارد کننده بودن تو سال جاری هست یا خیر ؟
پاسخ:
با سلام و احترام،
به منظور کسب اطلاعات مورد نظر با فدراسیون واردات به شماره 88842563-021 تماس حاصل نمایید.  
 

سلام وقتتون بخیر در مورد آخرین عوارض صادراتی قیر و میلگرد راهنمایی کنید با تشکر
پاسخ:
در کتاب مقررات صادرات و واردات 1401 در ضمیمه 11-صفحه 1016 - فهرست کالای مشمول عوارض صادراتی درج گردیذه که قیر و میلگرد جزو ان نیست.اگر جدیدا وضع شده باشد باید از گمرک استعلام نمایید . بنظر نمیرسد عوارض داشته باشد.  
 

سلام و عرض ادب ، بنده متاسفانه بدلیل اینکه مدت ها است که وارد پرتابل نشدم ، شماره کارت و رمز عبور را فراموش کردم . با توجه به اینکه در حال حاضر خارج از کشور هستم امکان دسترسی به اطلاعاتم را ندارم . چه راهکاری وجود دارد برای راه اندازی مجدد و ورود به پرتابل . سپاسگزار سیدی فر
پاسخ:
سلام. ثبت نام شما به علت قدیمی بودن فرایند و تغییر فرایند حذف خواهد شد و مجددا برای ثبت نام اقدام نمایید.  
 

باسلام آیا صادرات کاغذ سیگار که روی بسته بندی آن ساخت یک کشور دیگر خورده باشد امکان پذیر است؟
پاسخ:
باسلام؛ سوال شما مبهم طرح شده است. با این حال، پیشنهاد می شود برای کسب راهنمایی در زمینه مقررات مربوط به صادرات محصول مورد نظر خود با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و یا سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای کسب اطلاع در زمینه صادرات محصول مورد نظر خود با سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران به شماره تماس ۸۸۶۰۷۸۹۹ – ۸۸۰۴۲۵۱۶ و به منظور کسب اطلاعات و اخبار تخصصی در زمینه صنایع سلولزی با انجمن صنایع سلولزی ایران به شماره تماس 88734581-88732575 ارتباط برقرار نمایید.  
 

با سلام آیا صادرات کاغذ سیگار مجاز است؟ اگر مجاز است چه مجوز هایی می‌خواهد
پاسخ:
کاغذ سیگار مشمول 4813 میباشد .صدور ان نیاز به مجوز استاندارد نیاز دارد.اگر وارداتی باشدمجوز باتک عامل نیز لازم است .  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام