مشاوره کسب و کارهای نوین (استارت آپ) و دانش بنیان

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 256 عدددر مورد انتخاب کالای صادراتی به منظور ایجاد کسب و کار صادراتی به راهنمایی نیاز داشتم
پاسخ:
انتخاب کالای صادراتی در ابتدا به اطلاع و تخصص خود شخص بستگی دارد. چون باید کالا و قیمت مناسب باشد . در حال اغلب کالاها ی ایرانی به کشورهای مختلف صاد ر میشود که میتوانید امار ان را از سایت گمرک ملاحظه کنید.  
 

با سلام در مورد صادرات خدمات به کشور کویت مشکل و ابهامی دارم ما خدمات طراحی در ایران ارائه می کنیم. طراحی صنعتی و معماری و ... در حال حاضر در حال ارائه خدمتی به شرکتی کویتی هستیم و برای دریافت ارز حاصله می خواهیم مقدمات موضوع را بررسی و حل کنیم. در بخش رفع تعهدات ارزی صادرات خدمات (مندرج در بسته سیاستی بازگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های ۱۳۹۷-۱۴۰۰) آمده که : صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی مورد تایید سازمان برنامه و بودجه کشور، مکلف به بازگشت 10 درصد مبلغ کل قرارداد براساس صورت وضعیت )مورد تایید کارفرما و کمیته ماده 19 ( و با توجه به مفاداین دستورالعمل خواهند بود ) بخش ج( ما عملا خدمت فنی مهندسی در امیختگی با خدمت طراحی هنری داریم ارائه می‌دیم اما مورد تایید سازمان بودجه نیستیم. یک شرکت مسئولیت محدود طرح و ساخت هستیم. حالا ما باید چه کنیم؟ صدور فاکتور و واریز یا دریافت ارز را متوقف کرده ایم تا این مساله حل شود و برای مان مهم است تا قبل از پایان سال شمسی این کار انجام شود... با تشکر از شما
پاسخ:
چون گمرک فقط ورود و صدور کالا را کنترل می کند لذا در این مورد باید با سازمان توسعه تجارت مشورت نمایید . به هر حال چون مساله ابعاد مختلف دارد میتوانید در یکی از روزهای یکشنبه یا سه شنبه به ا اتاق تهران -مشاور امور گمرکی - مراجعه نمایید.  
 

باسلام بنده قصد توليد موادشوينده در مشهد توليد كنم از شما كارشماسان محترم كه در امور واردات و صادرات خبره هستيد تقاضا دارم راهنمايي بفرماييد كه چه محصول خاصي در زمينه شوينده جات كه واردات خوبي داره بهتره كه توليد بشه تا هم سوداور باشه و هم نواور سپاسگزارم از توجه شما
پاسخ:
با سلام و پوزش از بابت تاخیر در جواب جنابعالی می بایست با در دست داشتن مدارک به اداره کل مقررات صادرات و واردات صمت مراجعه نمایید.  
 

برای صادرات خاک گربه کدام تعرفه میره و برای صادرات ممنوعه که نیست
پاسخ:
خا ک ها درفصل 25 طبقه بندی میشوند وصدور انها مجوز وزارت جهاد کشاورزی رل بیاز دارد.  
 

سلام وقت بخیر اینجانب سیستمی برای هوشمند سازی منازل طراحی و تولید نموده ام که نسبت به سیستمهای موجود در بازار ، دارای مزایای قابل توجهی میباشد . اکنون نیاز به همکاری یک برند معتبر جهت سرمایه گذاری و تجاری سازی و بازاریابی این محصول دارم لطفا هر ایده یا کمکی در این زمینه برایتان مقدور میباشد دریغ نفرمایید . با سپاس فراوان
پاسخ:
با مرکز نوآوری اتاق ارتباط بگیرید.
91034211  
 

با عرض سلام و احترام، می خواستم بدانیم جطوری میشه نمایندگی انحصاریی کالایی( ایرانی) در کشور مثلا آلمان شد. ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ:
1- شرایط اخذ نمایندگی بایستی از طریق شرکت آن ها پیگیری شود.
2- موضوع ثبت نمایندگی ها در ایران نیز به مثابه قبل امکان پذیر نیست.  
 

باعرض سلام و خسته نباشید. من تولید کننده پودر سیر هستم. میخواستم ببینم چجوری میتونم در بخش صادرات فعالیت کنم؟ یا اینکه چندتا از صادر کنندکان پودر سیر را معرفی کنید تا بتونم با آنها همکاری کنم. پیشاپیش سپاسگزارم
پاسخ:
سوالات مربوط به بازاریابی است که باید بابازاریاب مشورت شود . به راه های پیدا کردن مشتری ایجاد سایت به زبان انگلیسی برای معرفی محصول-شرکت در نمایشگاه های خارجی صنایع غذایی....ومراجعه به امار صادرات گمرک میباشد. کد بین المللی پودر سیر 07129010 میباشد.  
 

باعرض سلام و خسته نباشید. من تولید کننده پودر سیر هستم. میخواستم ببینم چجوری میتونم در بخش صادرات فعالیت کنم؟ یا اینکه چندتا از صادر کنندکان پودر سیر را معرفی کنید تا بتونم با آنها همکاری کنم. پیشاپیش سپاسگزارم
پاسخ:
سوال مربوط به بازاریابی است که باید باان مشورت شود . به هرایجاد یک سایت معرفی محصول به زبان انگلیسی - شرکت در نمایشگاه های محصو لات غذایی مرا جعه به امار گمرک .کد تعرفه پودر سیر 07129010 میباشد.  
 

درود . در رابطه با تعرفه ثبت سفارش لیفتراک 3.5 تن مدل های برقی ، بنزینی و دیزل در ردیف های 8427 راهنمایی بفرماییدکه هر کدام ذیل کدام ردیف طبقه بندی می شود . تعرفه 84279090 برای لیفتراک 3.5 تن دیزل قابل استفاده است ؟
پاسخ:
لیفت تراک چنانچه برقی وظرفیت 3/5 تن و نو باشد ذیل ردیف 84271021وچنانچه دیزل یا بنزینی و3/5 و نو باشد ذیل ردیف 84272021 طبقه بندی میشود.  
 

با سلام ما وارد کننده تجهیزات یکبار مصرف پزشکی هستیم. برای ایجاد خط تولید نیاز به سرمایه گذار تجریحا خارجی(چینی) داریم چطور می تونیم سرمایه گذار پیدا کنیم؟
پاسخ:
با سلام در این خصوص می توانید مراتب را از اداره سرمایه گذاری وزارت اقتصاد یا اداره کل مقررات وزارت صمت پیگیری نمایید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام