مشاوره کسب و کارهای نوین (استارت آپ) و دانش بنیان

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 255 عددباسلام. احتراما سابقا در سایت اتاق بازرگانی تهران، امکان مشاهده واردات و صادرات به تفکیک تعرفه یا جستجوی کالا و سال میسر بود ولی من در طرح جدید ندیدم.. ایا حذف شده است؟
پاسخ:
از سال 97 به خاطر برخی مشکلات امار وردات وصادرات به صورت منظم از طرف گمرک منتشر نگردید و طبعا بقیه مراجع نتوانستند امار مستند وقابل استفاده منتشر نمایند  
 

سلام در خصوص نحوه واردات خودرو سواری سوال دارم لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنو
پاسخ:
با سلام لطفا در این خصوص مراتب را از اداره کل مقررات صادرات و واردات صمت استعلام نمایید.  
 

سلام این پرسش قبلا در سایت شده بود ولی نتونستم جوابش رو پیدا کنم ، ممنون میشم که مجدد جواب بدید. "در زمینه آمار مربوط به اندازه بازار گل های آپارتمانی کشور و همچنین امار واردات و صادرات گل های آپارتمانی نیاز به مشاوره دارم."
پاسخ:
امار واردات وصادرات کشور توسط گمرک منتشر میشود که البته درسایتهای دیگر از جمله سازمان توسعه تجارت نیز از ان اقتباس میگردد .امار مزبور براساس کد کالا و کشور میباشد . واردات گل ممنوع است ولی درخصوص صادرات میتوانید به کد تعرفه 0603وزیر مجموعه ان در سایت های گفته شده مراجعه نمایید.  
 

با سلام و عرض ادب ۱_ایا برای وارد کردن لوازم جانبی تلفن همراه مانند شارژ_ کابل شارژ_محافظ صفحه نمایش_ هدفون و قاب گوشی نیاز به مجوز خاصی هست. ۲_کدام رشته های کارت بازرگانی امکان واردات اقلام فوق را دارند.
پاسخ:
با سلام لطفا مراتب را از اداره کل مقررات صادرات و واردات صمت پیگیری نمایید.  
 

درود بر شما ما سازنده ی اولین دستگاه دانه کن انار در ایران و دومین در دنیا (پس از یک شرکت در فلسطین اشغالی) هستیم. این دستگاه قابلیت استخراج دانه ها بدون آسیب و با ماندگاری بالا را دارد که محصول خروجی آن (دانه های بسته بندی شده انار) گزینه ی بسیار خوبی برای صادرات میباشد. برای تکمیل زنجیره ی کسب و کار چگونه میتوان با افراد مرتبط و علاقه مند در زمینه صادرات میوه که در عضو اتاق بازرگانی هستند ارتباط برقرار کنیم؟ سپاسگزارم روز به خیر
پاسخ:
این سوال مربوط به بازاریابی است که باید با متخصص ان تماس بگیرید .راه اندازی سایت و مراجعه به سازمان توسعه تجارت میز میوه وتره بارویا مشورت با انجمن صادرکنندگان میوه وتره میتواند مفید باشد.  
 

با سلام آمار واردات اسپیرولینا و محصولات اسپیرولینایی رو میخواستم. ممنونم
پاسخ:
با سلام لطفا مراتب را از اداره کل صادرات و واردات صمت پیگیری نمایید.  
 

با سلام در سال جاری تعدادی بذر وارداتی از یک شرکت ایرانی خریداری شده است میخواستم بدونم حداکثر سود ممکن برای فروش توسط شرکت خریدار چقدر است؟ و فروش بالاتر از این درصد چه طبعاتی به همراه دارد؟
پاسخ:
با سلام لطفا مراتب را از اتحادیه مربوطه پیگیری نمایید. و یا از اداره کل صادرات و واردات صمت .  
 

با سلام و احترام ما می خواهیم که یک خط تولید نمک نشادر (کلرید آمونیوم) را راه اندازی کنیم. منتها وقتی من چک کردم دیدم صادرات کمی از این ماده به خارج از کشور در سال 99 انجام شده است. حال سوالم این است که آیا برای این محصول در خارج از کشور مشتری وجود ندارد؟ برای داخل ایران چه؟
پاسخ:
اینکه ایا در خارج برای ان مشتری وجوددارد باید به امار صادرات در سایت گمرک مراجعه نمایید وبرای این کار اول باید کد تعرفه ان مشخص شود. امونیوم کلراید اگر محصول غیر ارگانیک باشد ذیل 282710و اگر ارگانیک و4تایی باشد ذیل 292390 قابل طبقه بندی است که امار انرا باید از سایت گمرک به دست اورید .درمورد داخل به سایت صمت مراجعه نمایید .درهر حال سوال مربوط به بازاریابی است که باید به ان مراجعه نمایید.  
 

سلام من مدتی پیش اقدام به طراحی یک برند بین المللی کردم و هزینه بالایی بابت ایده پردازی و مشاوره برند خارجی متحمل شدم متاسفانه با ایرادهای بنی اسرائیلی در سازمان ثبت مالکیت معنوی موفق به ثبت در کشور مادر(ایران) نشدم بنده تولید کننده بزرگ زعفران در استان تهران هستم و بازار هدفم کشور کانادا میباشد. با وجود ریجکت شدن برند در ایران، در نظر دارم آن را ابتدا در کشور کانادا به ثبت برسانم. آیا از این بابت چالشی پیش روی بنده هست؟ آیا با یک برند به ثبت رسیده در کانادا از جهت بسته بندی و پکیجینگ در داخل ایران و صادرات به صورت محصول نهایی پک شده(برای مثال ۲ گرمی)، مشکلی به وجود می آید؟ و همچنین ثبت در کشور کانادا از نظر حقوقی به برند اینجانب قدرت حقوقی همه جانبه اعطا مینماید؟ سپاس
پاسخ:
برندی که شما در کانادا به ثبت رسانیده اید معتبر است ولی برای صادرات زعفران از ایران باید مقررات ایران -از جمله داشتن کارت بازرگانی مجوز بهداشت یا سیب سلامت استاندارد..- را رعایت کنید که پس از بازدید از محل بسته بندی این مجوز داده میشود . به این ترتیب ثبت برند بین المللی ازحمایت هایی برخوردار میشوید ولی برای صادرات از ایران کافی نیست.  
 

در مورد انتخاب کالای صادراتی به منظور ایجاد کسب و کار صادراتی به راهنمایی نیاز داشتم
پاسخ:
انتخاب کالای صادراتی در ابتدا به اطلاع و تخصص خود شخص بستگی دارد. چون باید کالا و قیمت مناسب باشد . در حال اغلب کالاها ی ایرانی به کشورهای مختلف صاد ر میشود که میتوانید امار ان را از سایت گمرک ملاحظه کنید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام