مشاوره آمار، اطلاعات اقتصادی و تجاری

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 1115 عدداحتراما اینجاب تولید کننده لفاف و فیلم پلیمری جهت بسته بندی محصولات هستم و تولیدات ما شامل: - نایلون گلخانه ای و کشاورزی - پلاستیک دسته دار - کیسه زباله و فریزر - سفره یکبار مصرف - چاپ و بسته بندی - و ... نیاز دارم تجار کشورهای ترکیه و پاکستان را در زمینه محصولات فوق معرفی بفرمایید با تشکر
پاسخ:
با سلام، برای شناسایی شرکای تجاری بالقوه می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=wdgi21 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. برای اعتبارسنجی این شرکای تجاری نیز می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید. توضیحات تکمیلی در این خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123 ارائه شده است. ضمناً، می توانید از خدمات اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه به آدرس https://iranturkeyjcc.com/ و یا رایزن بازرگانی ایران در پاکستان به آدرس https://pakistan.tpo.ir/ نیز بهره‏برداری نمایید.  
 

با سلام. در صورت امکان، کد تعرفه محصول آلومینیوم را بیان کنید.
پاسخ:
با سلام. سوال شما به صورت کلی مطرح شده است. در ابتدا باید کالای مورد نظر خود را مشخص کنید. به طور کلی محصولات آلومینیومی مشمول فصل 76 (آلومینیوم و مصنوعات از آلومینیوم) کتاب مقررات صادرات واردات می شود.  
 

با سلام چرا در آمار گمرک برای سال های 98 و 99 صادرات میعانات گازی (کد تعرفه: 27090010) بیان نشده است؟ در صورت امکان، منبعی برای دسترسی به آمار ظرفیت و تولید میعانات گازی کشور ارائه دهید.
پاسخ:
با سلام؛ در سال های 1398 و 1399، گمرک به عنوان مرجع رسمی انتشار آمارهای تجاری، آمار صادرات فصل 27 کتاب مقررات صادرات و واردات را به دلیل ملاحظات مربوط به تحریم های بین المللی، در آمارهای انتشار یافته، درج نکرده است. برای کسب اطلاع در زمینه آمارهای فصل 27 این سال ها پیشنهاد می شود با دفتر آمار و خدمات ماشینی گمرک به شماره تلفن 82992212- 021 تماس حاصل نمایید.  
 

با سلام..بنده چطور میتونم اطلاعات تماس وارد کننده های کد کالایی 870810 رو داشته باشم
پاسخ:
با سلام؛ گمرک به عنوان مرجع رسمی انتشار آمارهای تجاری، این اطلاعات را به تفکیک اسامی واردکنندگان منتشر نمی کند. در بخش راهنمای تجاری وبسایت اتاق تهران، فهرستی از اعضای اتاق به تفکیک زمینه فعالیت آنها به همراه مشخصات تماس وجود دارند که با جست و جوی محصول مورد نظر در آدرس https://dir.tccim.ir/ خود می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. برای کسب اطلاعات دراین زمینه پیشنهاد می شود با مجمع واردات به آدرس http://majmavaredat.com/ ارتباط برقرار نمایید.  
 

سلام و وقت بخیر من میخاستم یک پروژه ای انجام بدهم و برای انجام آن نیاز به پرسشنامه دارم میخاستم بپرسم آیا امکان دارد از همکاری اتاق در این زمینه استفاده کرد؟ و آیا امکانی وجود دارد که طرح تحت حمایت اتاق انجام بگیرد و برای این منظور چه مراحلی را باید طی کرد؟ با سپاس
پاسخ:
با سلام؛ با توجه به نامشخص بودن سوال و عدم پاسخ گویی شماره تلفن درج شده، با دفتر معاونت بررسی های اقتصادی به شماره 02188107870 تماس بگیرند.  
 

با سلام. شماره تعرفه گمرکی پلی وینیل بوتیرال (Polyvinyl butyral) چیست؟
پاسخ:
با سلام؛ بر اساس بررسی مقدماتی، چنانچه منظور شما رزین پلی وینیل بوتیرال است، این محصول تحت کد تعرفه 39059920 طبقه بندی می شود. برای اطلاع از کد تعرفه دقیق محصول مورد نظر خود پیشنهاد می شود با دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر ارتباط برقرار نمایید:
نشانی: خیابان شهید بهشتی - روبروی خیابان پاکستان - ساختمان مرکزی گمرک ایران - طبقه ششم
تلفن : 88501439
ایمیل:hediyeemad@gmail.com  
 

سلام آمار واردات کد 28369200 در سایت شما‌ از نظردحجم دلاری تقریبا برابر با بودجه ایران و از نظر حجم وزنی برابر ۳۳ میلیون تن هست آیا این آمتر ورست هست😮
پاسخ:
با سلام؛ در حال حاضر، آخرین آمار وارداتی که در وبسایت اتاق تهران، قابل دسترسی است، مربوط به سال 1399 می باشد. بر اساس اطلاعات بخش آمار صادرات و واردات در وبسایت اتاق تهران به آدرس https://tccim.ir/stats?sYear=1399&slcImpExp=Import&mode=doit، در سال 1399، برای کد تعرفه 28369200 ( کربنات استرونسیوم) واردات 96 تنی به ارزش حدود 92 هزار دلار ثبت شده که با آمار گمرک کاملا تطابق دارد. بعد از واردکردن کد تعرفه مورد نظر خود در این قسمت، فایل اکسل را دانلود نمایید و با توجه به اینکه ممکن است محصولاتی که در توضیحاتشان کد تعرفه مربوطه درج شده اند نیز در فایل اکسل موجود باشند، مجددا کد تعرفه خود را فیلتر نمایید.  
 

با سلام برای دسترسی به آمار واردات و صادرات به کدام بخش سایت بایستی مراجعه کرد؟
پاسخ:
آمارهای صادرات و واردات به طور رسمی توسط گمرک منتشر می شود و در آدرس https://irica.ir/web_directory/55334-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1.html قابل دسترسی است. در پرتال خدماتی اتاق تهران به آدرس https://tccim.ir/ نیز، با مراجعه به بخش آمار صادرات و واردات می توانید به اطلاعات مشابه دسترسی پیدا کنید.

 
 

سلام آمار کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده کامپاند و مستربچ کربنات کلسیم را می خواستم با تشکر
پاسخ:
با سلام، به طور کلی؛ کربنات کلسیم تحت کد تعرفه 28365000 طبقه بندی می شود. بر اساس اطلاعات مرکز تجارت بین المللی، در سال 2021، بیشترین تقاضا برای واردات این محصول در کشورهای هند با واردات 141 میلیون دلار، آلمان با واردات 102 میلیون دلار و هلند با واردات 53 میلیون دلار وجود داشته است. بزرگترین صادرکنندگان این محصول نیز به ترتیب کشورهای بلژیک با صادرات 142 میلیون دلار، ویتنام با صادرات 91 میلیون دلار و مصر با صادرات 71 میلیون دلار بوده اند. با توجه به اینکه کد تعرفه جداگانه ای برای مستربچ و کامپاند وجود ندارد، پیشنهاد می شود یرای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه با انجمن تولیدکنندگان مستربچ و آمیزه های پلیمری ایران به شماره 02188903452 و آدرس https://imbpa.com/ ارتباط برقرار نمایید.  
 

با سلام براساس آمار گمرک، قیمت های دلاری فرمالدهید صادارتی کشور (شماره تعرفه 29121100) در سال های مختلف و در مقصدهای صادراتی مختلف تفاوت های قابل توجهی با هم دارند (قیمت های صادراتی را براساس ارزش دلاری و وزن محاسبه کرده‌ام)؛ برای مثال، قیمت صادراتی هر تن از این محصول در سال 1400 به مقصد عراق 120 دلار و به مقصد تاجیکستان 716 دلار است. در صورت امکان، در مورد دلیل این تفاوت فاحش نرخ، مرا راهنمایی کنید. باسپاس
پاسخ:
با سلام، در خصوص میانگین قیمت های صادراتی عوامل متفاوتی می تواند دخیل باشد که منجر به تغییر میانگین قیمت آن کالا باشد. از جمله این عوامل می توان به کیفیت کالا، هزینه حمل و نقل و حتی میزان خلوص آن کالا اشاره کرد. در مورد فرمالدهید هم عوامل ذکر شده می تواند دلیل تفاوت میانگین قیمت صادراتی به کشورهای مختلف باشد. با این حال برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با میز صتایع شیمیایی و سلولزی سازمان توسعه و تجارت به شماره 02122663971 تماس حاصل فرمایید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام