بهره برداری از مطالب ذيل با ذكر منبع بلامانع است

برندگان ویروس کرونا

تاريخ 1399/03/06

• از میان 5 ثروتمند برتر آمریکا، 4 میلیاردر در شرکت‏هایی با حوزه فعالیت فناوری اطلاعات مشغول به کار هستند
• از تاریخ 18 مارس 2020 (اوج اعمال محدودیت‏ های اقتصادی فدرال و ایالتی در پی شیوع ویروس کووید-19 در آمریکا) تا 19 می 2020، ارزش دارایی‏ های میلیاردرهای آمریکا با افزایش حدود 15 درصدی به 3.4 هزار میلیارد دلار رسیده است.
• 5 میلیاردر برتر آمریکا، جف بزوس (بنیان‏گذار شرکت آمازون)، بیل گیتس (بنیان‏گذار شرکت مایکروسافت)، مارک زوکربرگ (بنیان‏گذار شرکت فیس‏بوک)، وارن بوفت (مدیرعامل شرکت برکشایر هاتاوی) و لری الیسن (بنیان‏گذار شرکت اوراکل)، از 18 مارس 2020 تا 19 می 2020، در مجموع شاهد حدود 19 درصد (75.5 میلیارد دلار) افزایش در ثروت خود بوده ‏اند. این در حالی است که در بازه زمانی مذکور، بیش از 38 میلیون آمریکایی شغل خود را از دست داده ‏اند.
• برخی کارشناسان رشد ثروت میلیاردرها در امریکا را به کاهش مالیات در این کشور طی دهه اخیر نسبت می‏ دهند. در بحبوحه بروز بزرگترین وضعیت اضطراری ملی پس از جنگ جهانی دوم (شیوع ویروس کووید-19) این روند همچنان ادامه یافته و طبق گزارش کمیته مشترک امور مالیاتی امریکا، قانون HEROES نیز اخیراً به تصویب رسید و این قانون، مالیات را برای 43 هزار میلیونر و میلیاردر آمریکایی در سال جاری به طور متوسط 1.6 میلیون دلار کاهش داده که طبق ادعای برخی کارشناسان این امر موجب افزایش نابرابری‏ های اقتصادی در آمریکا خواهد شد.
دریافت فایل کامل گزارش
خواندن صفحه (475)
متوسط زمان لازم برای مطالعه گزارش: 2.2 دقیقه
کلیدواژه: #برندگان ویروس کرونا #کووید-19 #5 میلیاردر برتر آمریکا #آمازون #مایکروسافت #فیس‏بوک #برکشایر هاتاوی # اوراکل #مهسا رجبی نژاد #معاونت بررسی های اقتصادی
نویسنده: مهسا رجبی نژاد