گزارش های فارسی:

فیلتر /

سر فصل گزارش ها:

 جستجوی پیشرفته

آخرین گزارش ها :

» کاربرد تکنولوژی‏ در هوشمند سازی بیمارستان‏ ها
در جهان امروز، فناوری‏ های دیجیتال و سیستم ‏های مبتنی بر آن، ابعاد مختلف زندگی بشر را تحت تاثیر خود قرار داده است. یکی از حوزه ‏هایی که تحت تاثیر فناوری‏ های دیجیتالی، شاهد پیشرفت چشمگیری بوده، حوزه ب..
1402/08/21
» تجارت در حال گذار
با توجه به همه‌گیری کووید-19 و رویدادهای ژئوپلیتیک اخیر مانند جنگ در اوکراین و تنش‌های آمریکا و چین، کسب‌وکارها با عدم اطمینان قابل توجهی مواجه هستند. در پاسخ به اختلالات ناشی از عرضه و با پیش‌‌بینی ک..
1402/08/17
» اقتصاد و کلان‌داده‌ ها: کلان‌داده‌ ها چگونه ارزش‌ های جدید اقتصادی خلق می‌ کنند؟
کلان داده حوزه نوظهوری است که در آن فناوری‌های خلاقانه، راه‌های جدیدی برای استخراج ارزش از موج اطلاعات جدید ارائه می‌دهد. اکنون توانایی مدیریت موثر اطلاعات و استخراج دانش به عنوان یک مزیت رقابتی کلیدی..
1402/08/14
» مروری بر وضعیت تجارت روسیه
در این گزارش، ضمن معرفی کشور روسیه، به مرور مهم ترین شاخص ‏های اقتصادی کشور روسیه، وضعیت صادرات و واردات این کشور و وضعیت تجارت آن با ایران پرداخته می‏ شود...
1402/08/03
» جامعه پلتفرمی و اقتصاد پلتفرمی: سیاستگذاری اقتصادی در دنیای پلتفرم‌ ها چه جوانبی دارد؟
جهان در حال گذر از یک انقلاب اقتصادی جدید است که اقتصاد، کسب و کار، بازار کار و زندگی روزمره ما را مختل می‌ کند، به گونه‌ ای که از زمان انقلاب صنعتی دیده نشده است. نقش بازار کار دیجیتال با توجه به نوآ..
1402/08/03
» انقلاب صنعتی چهارم و اثرات آن بر کسب ‏و کار
صنایع و کسب ‏و کارها می‏ بایست از الگوهای جدید در آستانه انقلاب صنعتی چهارم آگاهی داشته باشند. در سال ‏های اخیر، تبدیل شدن به یک کارخانه هوشمند یکی از راه ‏های تامین نیاز مشتری در نتیجه شراط بسیار متغ..
1402/08/01
» نگاهی به وضعیت بخشهای عمده اقتصاد ایران؛ بخش معدن
با توجه به اینکه بخش معدن و صنایع معدنی از مهم‌ترین بخش های اقتصادی کشورها است که رشد آن میتواند به عنوان یکی از محرکه های اقتصادی نقش انکارناپذیری در توسعه اقتصادی کشورها داشته باشد. نقش مستقیم معدن ..
1402/07/30
» نقش چین در توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ایران
تجربه کشورها نشان می‌ دهد در شرایطی که گرایش به آزادسازی اقتصادی وجود دارد ولی توان اجرای سیاست‌ های اصلاحات اقتصادی و تجاری به صورت فراگیر بویژه برقراری معافیت‌ های گمرکی گسترده در سطح کشوری وجود ندا..
1402/07/29
» زنجیره ارزش داده در نسل چهارم صنعت (هم‏سویی دیجیتال و صنعت)
ورود انقلاب صنعتی چهارم به تولید، تاثیرات زیادی روی کل زنجیره ارزش به‏ طور خاص بر جریان داده ‏ها دارد. ظهور موج جدیدی از داده ‏ها ناشی از فناوری‏ هایی مانند اینترنت اشیا، شبکه‏‏ های حسگر بی‏ سیم، داده..
1402/07/25
» مشاغل آینده؛ با ظهور فناوری‏‌های نوین
این مقاله سفید تأثیر بالقوه مدل‌های زبانی بزرگ را بر وظایف شغلی مبتنی بر زبان ارزیابی می‏‌کند و درجه مهارت‏‌های مبتنی بر زبان مورد نیاز و زمان صرف شده برای وظایف را برای تعیین میزان تأثیر بر مشاغل در ..
1402/07/24
» ژئوپولیتیک و چندپارگی به عنوان تهدیدهای جدی ثبات مالی کلان 2023
این گزارش به بررسی نقش عوامل ژئوپولیتیکی به عنوان محرک‌ های فروپاشی مالی و ریسک‌ های ثبات مالی مرتبط می‌ پردازد. ابتدای این گزارش با طرح یک چارچوب مفهومی ساده در جهت بحث در خصوص کانال‌ های اصلی آغاز م..
1402/07/19
» بررسی وضعیت تجارت با ترکیه
در این گزارش، ضمن نگاهی به وضعیت تجارت ترکیه با جهان، روابط تجاری این کشور با ایران مورد تحلیل‌ قرار گرفته‌ و در پایان به وضعیت صادرات ایران به ترکیه در 7 رشته فعالیت کلیدی، طی سال‏‌های اخیر پرداخته ش..
1402/07/17
» نگاهی بر وضعیت صنعت فرش دستباف (هنر ماندگار سرزمین کهن ایرانیان)
فرش دستباف ریشه در تاریخ تمدن و فرهنگ ایران زمین داشته و برخلاف دیگر صنایع دستی ایرانی، توسط گروه عظیمی از مردم در پراکندگی جغرافیایی گسترده‏ ای در کشور و درمیان اقوام و خرده فرهنگ‏ های مختلف ایران تو..
1402/07/17
» زنجیره‌ های ارزش منطقه‌ای و توسعه تجارت
تمرکز فزاینده بر جوانب ژئوپلیتیک در تدوین سیاست‏های تجاری، تنش‏ های دنباله دار را در سطح جهانی ایجاد کرده و چندجانبه‏ گرایی را دچار خدشه نموده است. با پرداختن به چالش‌های معاصر، این گزارش به بررسی این..
1402/07/12
» چالش تمرکز در تجارت جهانی
در این گزارش با استناد به تحلیل‌های مؤسسه جهانی مک‌کینزی به بررسی چالش تمرکز در تجارت جهانی پرداخته شده است...
1402/07/12
« قبلي [4] [3]   [1] بعدي »