ارزش سهام گوگل از اپل و آمازون جلو زد

موسسان گوگل سهامشان را فروختند

تاريخ 1400/05/09 ساعت 13:52

گوگل در آغاز یک شرکت خصوصی بود و نخستین فروش اولیه سهام آن در سال 2004 انجام شد. از آخرین ماه می، موسسان این شرکت بیش از یک میلیارد دلار از سهام خود را فروختند.

لری پیج و سرگی برین، از موسسان گوگل، بیش از یک میلیارد دلار از سهام خود در گوگل را فروختند. به گزارش سی ان بی سی، از آغاز ماه می،  میزان فروش سهام موسسان گوگل به 1.07 میلیارد دلار رسیده است. برین به طور کلی بیش از 610 میلیون دلار سهام خود را فروخته و فروش سهام پیج هم 462 میلیون دلار بوده است. این دو موسس گوگل، پیشتر در سال 2017 بخشی از سهام خود را فروخته بودند.

گوگل، ارزشمندترین شرکت فناوری جهان، عملکرد خوبی  در بازار سهام ثبت کرده است. سهام کلاس A آلفابت بیش از 50 درصد رشد را در ثبت کرده که بیش از سهام شرکت های آماوزن و اپل است. این شرکت چهارشنبه هفته گذشته گزارشی از وضعیت مالی خود در دوماه گذشته از سال جاری میلادی را منتشر کرد که گویای عملکرد قوی آن است.

لری پیچ، در پایان سال 2019 از مدیریت آلفابت کناره گیری کرد.  سرگی برین هم در همان زمان از ریاست آلفابت کنار رفت. این دو در سال 1998 گوگل را تاسیس کردند و در این سال ها، به عنوان عضو هیئت مدیره  و دارندگان عمده سهام در گوگل باقی ماندند. لری پیج  و سرگی برین از ثروتمندترین کارآفرینان جهان به شمار می روند. گوگل در پایان سال مالی 2011 به سود 37 میلیارد دلاری رسید. این رقم در پایان سال 2012، 50 میلیارد دلار بود.

گوگل در آغاز یک شرکت خصوصی بود و نخستین فروش اولیه سهام آن در  سال 2004 انجام شد. هدف این شرکت ساماندهی اطلاعات در جهان و در دسترس قرار دادن آن برای عموم اعلام شده است. در سال 2015، گوگل از یک شرکت خصوصی به یک شرکت خوشه ای تغییر شکل داد که با نام آلفابت از آن یاد می شود. گوگل اکنون بزرگترین زیر مجموعه آلفابت به شمار می رود. این شرکت محصولات اینترنتی مثل جی میل، گوگل پلاس، کروم و سیستم عامل پرطرفدار اندروید را به جهان عرضه کرده است. از مهم ترین اقدامات گوگل در چند سال اخیر، خرید شرکت های کوچک و متوسط فناوری در سراسر جهان است.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر