در هفتاد و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مصوب شد

تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی تا پایان مردادماه

تاريخ 1400/05/10 ساعت 10:05

در هفتاد و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی که سررسید پرداخت مالیات آنها تا 31 تیرماه است، به مدت یک ماه تمدید شد. همچنین در این جلسه، گزارشی از روند واکسیناسیون در کشور اعلام شد.

بر اساس مصوبه هفتاد و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا که 26 تیرماه امسال برگزار و ابلاغ شده‌است، مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی به مدت یک ماه تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، طبق این مصوبه موعدهای مقرر در مواد 57، 80 ،110 ، 116 و 126 قانون مالیات‌های مستقیم که مهلت انقضای تسلیم اظهارنامه مالیاتی و سررسید پرداخت مالیات آنها تا تاریخ 31/4/1400 است، به مدت یک ماه تمدید شد. همچنین، تمامی مهلت‌های رسیدگی سنوات قبل که انقضای آنها از تاریخ 31/4/1400 تا 31/6/1400 است به مدت یک ماه تمدید شده‌است.

همچنین بر اساس گزارش هفتاد و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا که از سوی دفتر رئیس‌جمهور اعلام شده‌است، روند واکسیناسیون در کشور از مرز 250 هزار تزریق در روز گذشته است. طبق این گزارش، تاکنون حدود 7 میلیون و 300 هزار دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در این جلسه که 26 تیرماه برگزار شد، تصریح شده‌است که از تولیدات داخل تاکنون حدود 700 هزار دوز در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته و طی هفته اول و دوم مردادماه نیز دو میلیون و 400 هزار دوز واکسن داخل از برکت دریافت خواهد شد.

در این گزارش همچنین یادآوری شده است که تست‌های مجموعه اسپوتنیک تولید ایران از سوی روسیه تایید شده و طی مردادماه جاری نیز 200 تا 300 هزار دوز از این واکسن در اختیار وزارت بهداشت قرار خواهد گرفت.

بر اساس گزارش هفتاد و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، بر خطر طغیان بیماری کرونا در تهران، تاکید شده است به طوری که طبق این گزارش، تعداد بستری‌ها در تهران از هفت هزار نفر فراتر رفته و روزانه 3500 بیمار هم به صورت سرپایی درمان می‌شوند. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که در میان استان‌های کشور، پیشرفت بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان همچنان به شدت افزایشی است و استان‌های کرمان و یزد نیز روند افزایشی پرشتابی وجود دارد. در میان سایر استان‌ها نیز به جز آذربایجان‌شرقی، زنجان و خراسان‌جنوبی، سایر استان‌های کشور روند افزایشی دارند.

مصوبات هفتاد و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر