در راستای قطع زنجیره انتقال کووید19 و اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا

اتاق بازرگانی تهران تا سوم مرداد تعطیل است

تاريخ 1400/04/28 ساعت 14:04

به دنبال مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر تعطیلی تمامی ادارات و سازمان‌ها در استان‌های تهران و البرز، که تعطیلی بانک‌ها، بورس، بازار و بسیاری از صنوف را به دنبال داشت، اتاق بازرگانی تهران نیز از روز سه‌شنبه 29 تیرماه تا یکشنبه 3 مردادماه تعطیل است. با این حال طی این روزهای تعطیل پرونده‌های گواهی مبدا بررسی و انجام شده و اوراق فیزیکی آن روز دوشنبه چهارم مرداد تحویل درخواست‌کنندگان داده می‌شود.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران همگام با اجرای مصوبه دولت و ستاد ملی کرونا مبنی بر تعطیلی شش روزه استان‌های تهران و البرز، از روز سه‌شنبه 29 تیرماه تا یکشنبه 3 مردادماه جاری، تعطیل است.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، به دنبال پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رییس‌جمهور مبنی بر تعطیلی تمامی ادارات استان‌های تهران و البرز از روز سه‌شنبه هفته جاری تا یکشنبه هفته آینده، اتاق تهران نیز در راستای اجرای این مصوبه و ضرورت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، طی شش روز آتی تعطیل است.

لازم به ذکر است که امور مربوط به رسیدگی پرونده‌های گواهی مبدأ طی روزهای تعطیل در اتاق تهران انجام شده و صرفاً تحویل اوراق فیزیکی آن در روز دوشنبه چهارم مرداد ماه و پس از پایان قرنطینه انجام می‌گیرد.

بنابر اعلام بانک مرکزی و نهادهای مسوول، فعالیت تمامی بانک‌ها در استان‌های تهران و البرز، بورس تهران، بازار تهران و بسیاری از صنوف و مشاغل از روز سه‌شنبه 29 تیرماه تا روز یکشنبه 3 مردادماه تعطیل شده و این در حالی است که طرح ترافیک در تهران نیز طی این مدت لغو شده‌است.

همچنین بر اساس اعلام وزارت کشور، طی شش روز آینده خروج خودرو‌های شخصی با پلاک استان‌های تهران و البرز و ورود خودرو‌های شخصی با پلاک‌های دیگر شهر‌ها به تهران و البرز ممنوع است.