همچنان نیمی از جمعیت ایالات متحده تختی برای بستری شدن در آی‌سی‌یو ندارند

بستری‌های کووید رو به کاهش است

تاريخ 1400/07/04 ساعت 13:47

امروزه بیش از 55 درصد از جمعیت ایالات متحده به طور کامل واکسینه شده‌اند، که بعد از کانادا، انگلیس، فرانسه و ژاپن قرار گرفته است.

کاهش اندک موارد کووید 19 در سرتاسر جهان با افزایش عفونت و بستری شدن بیمارستان‌ها در هفته‌های اخیر در بیشتر ایالت‌های جنوبی امریکا جبران شده است وضعیتی که باعث شد بخش‌های مراقبت‌های ویژه به ظرفیت کامل نزدیک شوند. فوربز گزارشی در این باره منتشر کرده است.

طبق داده‌های وزارت بهداشت و خدمات انسانی (HHS)، در سطح ملی، 80.1 درصد از تخت‌های آی‌سی‌یو اشغال شده است و 27.18 درصد از کل تخت‌های آی‌سی‌یو با بیماران کرونایی پر شده است.

براساس اطلاعات HHS تا روز شنبه، در 29 ایالت حداقل 80 درصد از تخت‌های آی‌سی‌یو اشغال شده است. این همین میزان آمار یک هفته قبل است.

شش ایالت در روز شنبه 90 درصد تخت‌های آی‌سی‌یویشان پر شده بود. ایالت‌هایی از جمله آلاسکا، تگزاس، جورجیا، آرکانزاس، کنتاکی و آیداهو.

سه ایالت نسبت به هفته گذشته، بستری کمتری در آی‌سی‌یو داشته‌اند، اما هم‌زمان دو ایالت نرخ بستری در آی‌سی‌یو را دورقمی کردند: وایومینگ (15 درصد) و آلاسکا (14 درصد).

در آلاسکا که در حال حاضر سرانه موارد جدید ابتلا به کرونا را در امریکا رهبری می‌کند، کمتر از 8 درصد از تخت‌های آی‌سی‌یو برای بیماران در دسترس است، درحالی‌که در وایومینگ حدود 68 درصد از تخت‌های آی‌سی‌یو پر شده‌اند.

میانگین هفت‌روزه سراسری موارد جدید روزانه در روز پنجشنبه 117 هزار و 66 نفر بود که کاهش 14 درصدی را نسبت به تعداد 142 هزار و 885 مورد هفته قبل داشته است.

بعد از آلاسکا -که طی هفت روز گذشته 972 مورد جدید کووید 19 به‌ازای هر 100 هزار نفر ثبت کرده است- ایالت‌هایی که بیشترین تعداد سرانه کووید 19 را داشته‌اند ویرجینیای غربی (682)، وایومینگ (675)، مونتانا (592) و کنتاکی (544) هستند.

 

*اعداد بزرگ

  1. این تعداد افرادی است که در امریکا براثر کووید 19 جان‌باخته‌اند که بیشترین مرگ‌ومیر و بالاترین نرخ مرگ را میان هر کشوری در اختیار دارد.

در هفته گذشته 11 هزار و 168 نفر در امریکا جان خود را ازدست‌داده‌اند که تنها 2112 نفر از آنها در تگزاس بوده است. در جورجیا، 901 نفر در هفته گذشته جان باختند، همچنین چند صد نفر دیگر هم هرکدام در کارولینای جنوبی، آریزونا و اوهایو و لوئیزیانا بر اثر کرونا کشته شدند.

 

*پیش‌زمینه‌های کلیدی

افزایش نوع دلتای بسیار مسری و افراد کمتری که واکسینه شده‌اند به افزایش موارد کووید 19 در ماه‌های ژوئیه و اوت کمک کرده است.

مرگ‌ومیرهای جدید که تا چند هفته دیگر اتفاق خواهد افتاد تا سپتامبر افزایش خواهد یافت. تعداد دوزهای جدید واکسن کووید 19 که هر روز تزریق می‌شود پس از اوج‌گیری در اواسط ماه آوریل به‌شدت کاهش‌یافته است.

امروزه بیش از 55 درصد از جمعیت ایالات متحده به طور کامل واکسینه شده‌اند، که بعد از کانادا، انگلیس، فرانسه و ژاپن قرار گرفته است.