باوجود اوضاع خراب بازار

سرمایه گذاری در استارت آپ های رمزارز افزایش یافته است

تاريخ 1400/03/31 ساعت 12:31

بیت کوین در روز دوشنبه به 33 هزار دلار رسیده و بعضی تحلیل ها از سقوط قیمت تا 24 هزار دلار خبر می دهد. وضعیت بازار خوب نیست اما سرمایه گذاری در استارت آپ های حوزه رمزارزها رو به افزایش است.

اوضاع بازار ارزهای مجازی خوب نیست اما سرمایه گذاری در استارت آپ های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال درجهان رو به افزایش است.

هم چنان که  ارزش بیت کوین به عنوان یک دارایی قابل سرمایه گذاری اثبات شده، تمایل سرمایه گذاران در سراسر جهان به سرمایه گذاری در استارت آپ های فعال در این زمینه هم بیشتر شده است. گروه امبر که کار خود را در هنگ کنگ شروع کرده در روز دوشنبه اعلام کرد پیش از ارزشگذاری  یک میلیارد دلاری،  100 میلیون دلار سرمایه در نوبت دوم  جذب سرمایه دریافت کرده است. این استارت آپ برای نخستین بار در سال 2019، 28 میلیون دلار سرمایه جذب کرد و کوین بیس یکی از سرمایه گذاران بود.

در نوبت دوم جذب سرمایه برای این استارت آپ اسامی موسسات مالی و صندوق های سرمایه گذاری مثل اسکای ناین کپیتال، تایگر گلوبال منیجمنت، چاینا رنیسنس، آرینا هولدینگ و ترو آرو هم دیده می شود. در دور نخست، کوین بین، پانترا کپیتال و بلاکچین دات کام در این استارت آپ سرمایه گذاری کردند.

در ماه می، بابل فاینانس، یک پایگاه مدیریت ارزهای دیجیتال از هنگ کنگ، 40 میلیون دلار سرمایه از موسسات مالی به نام سرمایه جذب کرد.

گروه امبر در آغاز در زمینه یادگیری ماشین فعالیت می کرد اما در سال 2017 مسیر خود را تغییر داد و وارد حوزه ارزهای دیجیتال ش. این استارت آپ به سرمایه گذاران فردی و موسسات در زمینه الگوریتم های مبادله  و...خدمات می دهد. هم چنین گروه امبر در سال 2020، نخستین نسخه از اپلیکیشن موبایل را هم روانه بازار کرد. گفته می شود این اپلیکیشن مبادله دست کم 100 هزار کاربر دارد.

این گروه بیش از 330 کارمند در سراسر جهان از جمله هنگ کنگ، چین تایپه، سئول و ونکوور دارد.

گفتنی است قیمت بیت کوین در روز دوشنبه به 33 هزار دلار رسیده و بعضی تحلیل ها از سقوط قیمت تا 24 هزار دلار خبر می دهد. دیگر ارز مجازی پرطرفدار جهان یعنی اتریوم هم با قیمت 2 هزار دلار معامله می شود.


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر