پیش‏‌بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۱

آیا ETH به 2000 دلار می‌‏‏‏رسد؟

تاريخ 1400/04/26 ساعت 10:21

قیمت بیت‏کوین‏،‏‏ همراه با بازارهای سهام با اقدامات گسترده محرک دولت در طول سال 2020 افزایش یافته است‏،‏‏ سال گذشته به بالاترین قیمت خود از سال 2017 رسید که حدود 20 هزار دلار برای هر بیت‏کوین بود.

آینده نگر/ ترجمه: متین‌دخت والی‌نژاد/ نویسنده: راهول راج

سال 2020 ممکن است برای ما بدترین سال بوده باشد با این حال یک سال طلایی برای ارز رمزپایه بود. سالی که اتریوم ۴.۵  برابر بازده داد‏،‏‏ بیت‏کوین خود را آزمایش کرد. 2020 سالی بود که بیت‏کوین با سرمایه‌‏گذاران نهادی که دستان خود را در طلای رمزنگاری فرو برده بودند‏،‏‏ جریان اصلی را پیدا کرد.

اما چه چیزی در پیش است؟ آیا حباب رمزنگاری به طور دقیق مانند حباب اینترنتی دهه 90 می‌‏‏‏ترکد یا به اوج جدیدی می‏‏‏‌رسد؟

 

  1. راهنمایی ارزهای رمزنگاری‌شده برای بانک‌ها

دفتر نظارت بر ارز (OCC) نامه تفسیری 1174 را منتشر کرد‏،‏‏ که توضیح می‌‏‏‏دهد بانک‏‌ها ممکن است از فن‏آوری‏‌های ‏‏جدید‏،‏‏ از جمله شبکه‌‏های ‏‏تأیید گره مستقل (INVN) و پول‏‌ها، برای انجام عملکردهای مجاز بانک‏،‏‏ مانند فعالیت‌‏های ‏‏پرداخت استفاده کنند.

ممکن است یک بانک برای تسهیل معاملات پرداخت برای مشتریان از پول‌‏های ‏‏ثابت استفاده کند. با این کار‏،‏‏ یک بانک ممکن است پول ذخیره‌‏شده صادر کند‏،‏‏ پول ثابت را با ارز فیات مبادله کند و همچنین با خدمت به عنوان گره در بلاکچین (INVN)‏ تراکنش‌‏های ‏‏پرداخت را تأیید‏،‏‏ ذخیره و ضبط کند.

این برای جامعه اتریوم بزرگ است زیرا پایدار کوین‌‏ها نشانه‌‏های ‏‏Ethereum هستند که برای ثابت ماندن در یک مقدار ثابت طراحی شده‏‌اند‏،‏‏ حتی در صورت تغییر قیمت با استفاده از سکه‌‏های ‏‏پایدار شما به معنای واقعی کلمه از ETH به عنوان زیرساخت شبکه استفاده می‌‏‏‏کنید.

 

ETH 2.0

اتریوم 2.0 مدت‌‏هاست که مورد انتظار بوده و در اکوسیستم بلاکچین بسیار مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. اثبات سهام و خرد کردن‏،‏‏ بهبود قابل توجهی در مقیاس‌‏پذیری‏،‏‏ امنیت و قابلیت دسترسی ایجاد می‌‏‏‏کند. برای دارندگان ETH‏،‏‏ Ethereum 2.0  فرصتی جدید برای مشارکت و دریافت پاداش برای حفظ شبکه فراهم می‌‏‏‏کند.

مهم‏ترین مزیت Ethereum 2.0 مقیاس‌‏پذیری آن است. Ethereum 2.0 دارای زنجیره خرد است که به دلیل آن می‌‏‏‏تواند حداکثر ۱۰ هزار تراکنش در ثانیه انجام دهد در حالی که Ethereum می‏‏‏‌تواند فقط 30 تراکنش در ثانیه را پشتیبانی کند. این امر همچنین منجر به تاخیرهای زیادی و ازدحام شبکه می ‏‏‏شود که در Ethereum 2.0 وجود نخواهد داشت. اجرای زنجیره‏‌های ‏‏شارد باعث سرعت بخشیدن به شبکه می‏‏‏‌شود و می‌‏‏‏تواند به راحتی مقیاس‌‏بندی شود زیرا معاملات به جای زنجیره‏‌های ‏‏متوالی در زنجیره‏‌های ‏‏موازی انجام می‏‏‏‌شوند.

 

  1. بسته محرک

«جهان چو»‏،‏‏ مدیرعامل شرکت سرمایه‌‏گذاری رمزنگاریKenetic Capital‏،‏‏ مستقر در هنگ‏‌کنگ‏،‏‏ به سایت کوین دسک گفت: «محرک بایدن ممکن است یک شوک اضافی به قیمت بیت‏کوین اضافه کند‏،‏‏ اما چیزی بیش از فشار نیست.»

قیمت بیت‏کوین‏،‏‏ همراه با بازارهای سهام با اقدامات گسترده محرک دولت در طول سال 2020 افزایش یافته است‏،‏‏ سال گذشته به بالاترین قیمت خود از سال 2017 رسید که حدود 20 هزار دلار برای هر بیت‏کوین بود.

یک روند مشابه ممکن است اتفاق بیفتد زیرا دولت جدید قصد دارد انگیزه‌‏ای برای اقتصاد ایجاد کند که 3 برابر آخرین بسته خواهد بود و این موجب پیش‌‏بینی اتریوم در کانال 2000 دلار خواهد بود.

 


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر