پیش‌بینی قیمت استلار بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵

ارزهای رمزنگاری جدید در بازار

تاريخ 1400/04/27 ساعت 10:40

جد مک‌‏کالیب مغز نوآوری استلار است. او یکی از عوامل اصلی در بازار رمزنگاری است‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ بازاری که امروز می‌‏‏‏بینیم مدیون جد است

آینده نگر/ ترجمه متین دخت والی نژاد/ نویسنده رایان هریس

از آنجا که هنوز اوایل سال 2021 است‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ زمان مناسبی نیز برای انجام پیش‌‏بینی‌‏ها است. بنابراین‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ امروز ما پیش‌‏بینی قیمت استلار، ارز رمزنگاری را به شما ارائه می‏‏‏‌دهیم.

وقتی به طور دقیق به بازار رمزنگاری نگاه می‌کنیم،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ یکی از عواملی که بلافاصله پیش روی ما قرار می‌گیرد این تصور است که بازار رمزنگاری آینده بدی ندارد بلکه بسیار چشمگیر خواهد بود.

دو واقعیت آشکار که این مفهوم را تأیید می‏‏‏‌کند: بیت‏کوین که طی یک ماه گذشته به طور تقریبی 60 درصد رشد داشته است؛ همچنین تمامی ارزهای رمزنگاری در سال‏‌های گذشته روند افزایشی داشته است و این امید به آینده را بیشتر می‏‏‏‌کند.

 

استلار چیست؟

استلار یک شبکه منبع باز است‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ که به طور اساسی بدان معنی است که هر کاربر می‌تواند به سیستم‌های خود دسترسی پیدا کند و بر عملکرد آن تأثیر بگذارد. انواع پول را می‌پذیرد‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ به هیچ کس امتیاز نمی‌دهد و از مردم برای ایجاد‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ ارسال و تجارت انواع ارز پشتیبانی می‌کند.

استلار مانند همه ارزهای رمزپایه معروف دیگر از طریق یک شبکه غیرمتمرکز ساخته شده است‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ و بر روی یک بلاکچین که شبکه را همزمان نگه می‌دارد. بلاکچین کارایی شبکه را افزایش می‌دهد‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ هزینه را کاهش می‌‏‏‏دهد‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ باعث صرفه‌‏جویی در وقت می‌‏‏‏شود و همچنین شبکه را قادر می‌‏‏‏سازد، تراکنش‌های مرزی را به اندازه کافی انجام دهد. گرچه از نظر ماهیت شبیه بیت‏کوین و اتریوم است اما متفاوت است زیرا خود را به طور اساسی به عنوان پرداخت و نه به عنوان ارز رمزپایه نشان داده است.

پیش از این با پروتکل 13 کار می‏‏‏کرد اما در 23 نوامبر صندوق توسعه استلار شبکه را ارتقا داد و اکنون با پروتکل 15 کار می‌‏‏‏کند‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ که به طور نسبی مناسب‌‏تر و کارآمدتر است.

 

تاریخچه مختصر استلار ایکس ال ام

جد مک‏‌کالیب مغز نوآوری استلار است. او یکی از عوامل عمده در بازار رمزنگاری است‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ بازاری که امروز می‌‏‏‏بینیم مدیون جد است. او همچنین یکی از بنیان‏‌گذاران ریپل است و از طرف منفی‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ او همان شخصی است که مبادله بدنام رمزنگاری Mt. Gox (که در برهه‌‏ای بزرگ‏ترین مبادله رمزنگاری در جهان بود و بیش از 70 درصد بیت‏کوین را در اختیار داشت) را که در آوریل 2014 توسط دادگاه منطقه توکیو ورشکسته اعلام شد در نظر داشت.

جد مک‏‌کالیب با وکیل جویس کیم همکاری کرد و استلار را در سال 2014 راه‏‌اندازی کرد. سپس استلار با مدیر عامل شرکت استرایپ، پاتریک کالیسون همکاری کرد و آنها با هم استلار را بنیان‏‌گذاری کردند‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ یک سازمان غیرانتفاعی برای حمایت از توسعه و پذیرش شبکه ایجاد شد. در ابتدا‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ استریپ همچنین با سرمایه‌‏گذاری 3 میلیون دلاری از استلار حمایت كرد.

Stellar’s ​​XLM برخلاف بیت‏کوین یا اتریوم، نه می‏‏‏‌تواند استخراج شود و نه توسط پروتکل قابل دریافت است. تعداد ثابت Stellar XLM به صورت زنده تولید می‌‏‏‏شود.

در ابتدا 100 میلیارد XLM تولید شد و برنامه‏‌ریزی شده بود كه تعداد آنها هر سال یک درصد افزایش پیدا کند اما سپس جامعه استلار رأی داد كه عرضه XLM را تا 50 درصد در اكتبر 2019 مهار كند‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ در نتیجه ما هم‏اکنون 50 میلیارد XLM داریم‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ از این تعداد 20 میلیارد مورد معامله‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ خرید و استفاده کاربران و 30 میلیارد مابقی نیز توسط بنیاد استلار نگهداری می‌‏‏‏شود تا از آن به عنوان یک شبکه پرداخت حمایت و ترویج کند.

 

پیش‌‏بینی قیمت استلار

آژانس پیش‌‏بینی،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ لانگ فارکست جامع‌ترین پیش‏بینی را در مورد قیمت فروشنده انجام داده است. پیش‌‏بینی آنها در مقایسه با وضعیت فعلی بازار پایین‌تر است.

 

پیش‏‌بینی قیمت Stellar XLM در سال ۲۰۲۱

طبق پیش‌‏بینی‌‏های انجام شده توسط این آژانس‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ استلار در آوریل 2021 حدود 0.35 تا 0.46 دلار معامله خواهد کرد‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ در ماه اوت 2021‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ معادل 0.43 تا 0.52 دلار معامله خواهد شد و در طی دسامبر 2021‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ استلار چیزی بین 0.51 تا 0.60 دلار معامله خواهد کرد.

 

پیش‌‏بینی قیمت Stellar XLM برای سال 2022-2023

آنها پیش‌‏بینی کرده‌‏اند که این ارز دیجیتالی در طی 2022 بین 0.60 تا 0.70 دلار نوسان داشته باشد. با این حال‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ پیش‌‏بینی می‌‏‏‏شود که در این بین استلار بین 0.50 تا 0.55 دلار معامله کند‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ ارزش آن در ماه آگوست 2022 کمی پایین می‌‏‏‏آید و در پایان سال‌‏ها هیچ موردی وجود نخواهد داشت. تغییر قابل توجهی در ارزش آن وجود دارد و سکه به تجارت بین 0.60 تا 0.70 دلار ادامه خواهد داد. در سه ماهه اول سال 2023 استلار بین 0.72 تا 0.80 دلار پیش‌‏بینی می‌‏‏‏شود و در پایان سال بین 1 تا 1.50 دلار ارزش‏گذاری می‌‏‏‏شود.

 

پیش‌‏بینی قیمت استلار در سال 2024-2025

پیش‌‏بینی 5 ساله استلار که اکنون شکل گرفته‏،‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ به نظر ناخوشایند است زیرا ارزهای دیجیتالی بی‌‏ثبات است و ما نمی‌‏توانیم تصمیم مشخصی بگیریم که آیا آنها در دقایق بعدی واکنش نشان می‏‏‏‌دهند یا خیر. اما XLM باید تا پایان سال 2025 شروع به کار می‏‏‏‌کرد. قیمت تقریبی 5 دلار خواهد بود. این بدان معناست که قیمت فعلی بیش از 600 درصد افزایش یافته است.

 

 


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر