شایعه آمازون تا تحولات بایننس

اهرم های نوسان در بازار رمزارز

تاريخ 1400/05/10 ساعت 12:49

پیشتر کاربران بدون احراز هویت می توانستند در اکانت های بایننس نزدیک به 2 بیت کوین یا 77 هزار 661 دلار برداشت کنند اما اکنون میزان برداشت روزانه کمتر از 0.06 بیت کوین است که به زحمت به 2.329 دلار می رسد.

چرخش شایعه ای در آغاز هفته جاری، بازار ارزهای دیجیتال را تکان داد. شایعه می گفت آمازون برای پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قابل معامله در مبادلات خود برنامه ریزی کرده است. این شایعه زمانی شکل گرفت که آمازون، در 22 جولای برای یک موقعیت شغلی اعلام نیاز کرد. موقعیت شغلی مربوط به ارزهای دیجیتال و محصولات بلاکچین.

به گزارش کوین گراف، چهار روز بعد، یک منبع آگاه از آمازون، در گفت وگو با روزنامه کسب وکار لندن اعلام کرد آمازون، غول تجارت الکترونیک جهان برای پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قابل مبادله در پرداخت ها تا پایان سال 2021، برنامه ریزی کرده است. این منبع آگاه گفت: «این فقط یک تصمیم هیجانی برای ارائه راه حل های پرداخت در آینده نیست. این بخشی از مکانیزم های کاری آمازون در آینده است».

با انتشار این شایعه، ارزش بیت کوین در کمتر از یک ساعت 15 درصد بیشتر شد. روزنامه نگار چینی، کالین وو، این رشد را به برنامه آمازون نسبت داد اما دو روز بعد، وقتی آمازون خبر را تکذیب و آن را شایعه دانست، مشخص شد تا چه اندازه، اظهارنظر این منبع ناشناس، اشتباه بوده است. آمازون اعلام کرد با وجود همه گمانه زنی ها این شرکت برنامه ای برای استفاده از ارزهای رمزنگاری شده تدارک ندیده است.

اکنون بازار بیشتر متاثر از تحولات اقتصادی آمریکا و تغییر رویه ها در بایننس است. سرمایه گذاران بیت کوین خریدهای 120 میلیارد دلاری اوراق در آمریکا را به عنوان یک عامل اثرگذار بر  رشد قیمت بیت کوین به طور دائم رصد می کنند.

در 29 جولای قیمت بیت کوین به بیش از 40 هزار دلار رسید. درست یک روز پس از اینکه فدرال رزرو اعلام کرد به پایان برنامه ریزی هایش برای خرید اوراق خزانه و بهادار که زمینه رونق اقتصاد ایالات متحده آمریکا را فراهم می کند، نزدیک شده است. رشد ارزش بیت کوین درحالیکه با قیمت 41 هزار دلار معامله می شد، پس از انتشار بیانیه سیاستگذاری فدرال رزرو درباره بازارها، متوقف شد.

هم چنین بایننس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان، بیش از همیشه به مقررات نظارتی کشورها تن می دهد که این می تواند، وضعیت بازار در آینده را تغییر دهد. در آخرین تلاش برای تعامل بایننس و نهادهای نظارتی بین المللی، این صرافی دیجیتال اعلام کرد برای احراز هویت معامله گران، سیستم های تازه ای را در نظر گرفته است. پیشتر کاربران بدون احراز هویت می توانستند در اکانت های بایننس نزدیک به 2 بیت کوین یا 77 هزار 661 دلار برداشت کنند اما اکنون میزان برداشت روزانه کمتر از 0.06 بیت کوین است که به زحمت به 2.329 دلار می رسد.

 

 


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر