متوسط قیمت حدود 71 درصد اقلام خوراکی فراتر از حد بحرانی قیمت‌ها قرار دارند

کدام اقلام خوراکی از حد بحرانی قیمت عبور کرده اند؟

تاريخ 1400/05/13 ساعت 11:32

حد بحرانی، حدی از قیمت کالای منتخب است که نشان می‌دهد قیمت اقلام از کنترل خارج شده است و این امر منجر به ایجاد تورم جهشی خواهد شد.

تورم اقلام خوراکی رابطه مستقیم با سفره مردم دارد. هرکدام که حد بحرانی و هشدار را رد کند، به این معنی است که کالایی از سفره مردم حذف شده و یا به زودی حذف خواهد شد. مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار گزارشی بررسی روند متوسط قیمت اقلام خوراکی مناطق شهری در تیرماه را منتشر کرده است.

طبق این گزارش، مقایسه متوسط قیمت اقلام خوراکی در ماه جاری با ماه قبل نشان می دهد، بیشترین افزایش قیمت ها در کالاهای منتخب مربوط به پیاز (14.0 درصد)، تخم‌مرغ ماشینی (11.6 درصد) و خیار (10.3 درصد) است.

همچنین در 4 قلم از کالاهای منتخب تغییرات منفی است و بیشترین کاهش در قیمت‌ها مربوط به اقلام موز (منفی 7.2 درصد)، گوجه‌فرنگی (منفی 1.0 درصد)، سیب‌زمینی (منفی 0.9 درصد) و گوشت گوسفند (منفی 0.6 درصد) است.

 علاوه بر این، مقایسه متوسط قیمت اقلام خوراکی در ماه جاری با ماه مشابه سال قبل گویای این است که در یک مورد از اقلام خوراکی منتخب، تغییرات بیش از 100 درصد بوده و بیشترین افزایش قیمت در اقلام کره پاستوریزه (120 درصد)، موز (94.2 درصد) و روغن مایع (92.3 درصد) مشاهده می‌شود.

بیشترین کاهش قیمت مربوط به پرتقال (منفی 1.1 درصد) و کمترین میزان رشد در قیمت‌ها مربوط به اقلام سیب (7.6 درصد) و رب گوجه‌فرنگی (20.3 درصد) است.

 

*کدام اقلام خوراکی حد بحرانی قیمت را رد کرده‌اند؟

در ادامه این گزارش، جهت بررسی روند تغییرات قیمت اقلام خوراکی از سه حد مطلوب، هشدار و بحرانی استفاده می‌شود که به این شرح است:

حد مطلوب: حدی از قیمت کالای منتخب است که باتوجه‌به شرایط کشور، نوسانات قیمت در اطراف آن برای مصرف‌کننده قابل‌قبول به نظر می‌رسد و کنترل قیمت‌ها در این محدوده منجر به کاهش تورم خواهد شد. این حد بر اساس افزایش ماهانه حداکثر یک درصد برای قیمت هر کالا در نظر گرفته شده است که برای یک دوره یک‌ساله 12 درصد خواهد بود.

حد هشدار: حدی از قیمت کالای منتخب است که نوسانات قیمت از حد مطلوب خارج شده است و در صورت ادامه منجر به افزایش تورم خواهد شد. این حد بر اساس افزایش ماهانه حداکثر 1.5 درصد برای قیمت هر کالا در نظر گرفته شده است که برای یک دوره یک‌ساله 18 درصد خواهد بود. عبور قیمت‌ها از این حد، بیانگر ضرورت برنامه‌ریزی خاص برای کنترل قیمت‌هاست.

حد بحرانی: حدی از قیمت کالای منتخب است که نشان می‌دهد قیمت اقلام از کنترل خارج شده است و این امر منجر به ایجاد تورم جهشی خواهد شد. این حد بر اساس افزایش ماهانه حداکثر 2 درصد برای قیمت هر کالا در نظر گرفته شده است که برای یک دوره یک‌ساله 24 درصد خواهد بود. در این شرایط اتخاذ تصمیمات سریع و اقدام عاجل و حتی مداخله مستقیم در بازار برای کاهش قیمت‌ها ضروری است.

بررسی نمودار قیمت اقلام منتخب در مقایسه با روند تغییرات آن با حدود مطلوب، هشدار و بحرانی قیمت‌ها نشان می‌دهد در تیرماه 1400، متوسط قیمت حدود 71 درصد اقلام منتخب شامل برنج ایرانی درجه یک، برنج خارجی درجه یک، مرغ ماشینی، شیر پاستوریزه، ماست پاستوریزه، پنیر ایرانی پاستوریزه، تخم‌مرغ ماشینی، کره پاستوریزه، روغن مایع، موز، سیب، پرتقال، لوبیا چیتی، عدس و، قند، شکر چای خارجی بسته‌ای فراتر از حد بحرانی قیمت‌ها قرار دارند. در خصوص اقلام مرغ ماشینی، تخم‌مرغ ماشینی و روغن مایع امتداد شیب صعودی ماه قبل مشاهده می‌شود و افزایش مجدد قیمت این کالاها دور از انتظار نیست.

همچنین متوسط قیمت اقلام خوراکی مانند سیب‌زمینی و خیار در محدوده هشدار قرار دارند. متوسط قیمت اقلامی مانند گوشت گوسفند، گوشت گوساله یا گاو و گوجه‌فرنگی در محدوده مطلوب هستند. متوسط قیمت اقلامی مانند پیاز و رب گوجه‌فرنگی بهتر از حد مطلوب است. در خصوص پیاز، شیب قیمت صعودی است.


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر