دولت سنگاپور یک میلیارد دلار سرمایه جدید برای تقویت بازار سهام محلی هزینه می‌کند

سنگاپور به دنبال شرکت‌های نوپا

تاريخ 1400/06/27 ساعت 11:59

بازار سهام سنگاپور امسال از بسیاری از همتایان منطقه ای خود بهتر عمل کرده است. اما عرضه اولیه‌ها در بورس سنگاپور در مقایسه کم بوده است. در نیمه اول سال جاری، سنگاپور تنها سه عرضه اولیه داشت که در مجموع 200 میلیون دلار از درآمد را جمع آوری کرد در حالی که مرکز مالی هنگ کنگ، 46 عرضه اولیه داشت و 27.4 میلیارد دلار جمع آوری کرد.

دولت سنگاپور روز جمعه اعلام کرد که مجموعه‌ای از ابتکارات برای جلب شرکت‌های با امید رشد بالا در سراسر منطقه برای لیست در بازار سهام محلی در نظر دارد. سی‌ان‌بی‌سی در گزارشی به مشوق‌های جدید دولت سنگاپور برای کسب‌وکارها پرداخته است.

سنگاپور مقصد موردعلاقه سهام‌های REIT یا سرمایه‌گذاری مطمئن در املاک و مستغلات است. اما این دولت‌شهر تلاش کرده تا عرضه‌های اولیه‌های پرفروش را از بخش فناوری جذب کند که یکی از موضوعات برتر سرمایه‌گذاری در بازارهای جهانی بوده است.

لو بون چای، مدیر اجرایی SGX، (Singapore Exchange Limited یک شرکت سرمایه گذاری واقع در سنگاپور است و خدمات متفاوتی را در رابطه با معاملات اوراق بهادار و مشتقات و سایر خدمات ارائه می دهد. SGX عضو فدراسیون جهانی مبادلات و فدراسیون بورس های سهام آسیا و اقیانوسیه است) در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌بی‌سی گفت: ما شرکت‌های فناوری مانند نانوفیلم داشتیم که به طور کامل به موفقیت رسیدند و حالا می‌خواهیم تعداد بیشتری از این شرکت‌ها داشته باشیم.

Nanofilm Technologies International، مواد محافظتی برای تلفن‌های هوشمند و تلویزیون تولید می‌کند و اولین معامله خود را در SGX سال گذشته انجام داد. این اولین عرضه اولیه عمومی غیر REITدر سال‌های گذشته بوده است.

 

*ابتکارات جدید

دولت سنگاپور روز جمعه اعلام کرده است که با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری دولتی Temasek صندوق جدیدی برای کمک به شرکت‌ها برای افزایش سرمایه‌شان از طریق بورس -خواه اولیه، ثانویه یا دوگانه- راه‌اندازی خواهد کرد. این صندوق در اولین بخش با رقم 1.5 میلیارد دلار سنگاپور (1.1 میلیارد دلار امریکا) شروع به کار خواهد کرد.

سایر ابتکارات دولت سنگاپور ازاین‌قرار است:

بازوی سرمایه‌گذاری هیئت توسعه اقتصادی سنگاپور قصد دارد صندوق جدیدی را برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های تأسیس شده راه‌اندازی کند. این صندوق تا سقف 500 میلیون دلار سنگاپور شروع می‌شود.

تنظیم کننده‌های مالی، نهاد پولی سنگاپور، کمک‌های مالی خود را برای کمک به شرکت‌ها در پرداخت هزینه‌های لیست‌های بورسی افزایش می دهد.

اپراتورهای صرافی در بورس سنگاپور به شرکت‌های با رشد بالا کمک می‌کند تا قبل از ورود به بورس، سرمایه خود را به صورت خصوصی جمع آوری کنند.

گان کیم یونگ، وزیر تجارت و صنعت سنگاپور در سخنرانی اعلام کرد که ما می‌دانیم ابتکاراتی که امروز آغاز کرده ایم، گلوله جادویی نخواهد بود. اما ما معتقدیم این اقدامات، باد جدیدی به بادبان بازار سهام عادی ما خواهد رساند. و SGX نه تنها یک گزینه مناسب، بلکه گزینه قانع کننده و کافی برای شرکت‌های نوآور در حال رشد که به دنبال حضور در بورس هستند، خواهد بود.

چهار استارت آپ محلی سنگاپور امسال ارزشی بیش از یک میلیارد دلار به دست آوردند و به عنوان یونیکورن شناخته شدند. استارت آپ آنلاین Carousell آخرین مورد از این سری بود.

به گفته گان، این شرکت‌ها و سایر شرکت‌ها در سراسر آسیا در بخش‌هایی با رشد بالا به بلوغ می‌رسند و ممکن است در سال‌های آینده به دنبال رفتن به بورس و عمومی شدن باشند. بنابراین ما باید تلاش کنیم تا این شرکت‌ها را در سنگاپور مستقر کنیم.

بازار سهام سنگاپور امسال از بسیاری از همتایان منطقه ای خود بهتر عمل کرده است. اما عرضه اولیه‌ها در بورس سنگاپور در مقایسه کم بوده است. در نیمه اول سال جاری، سنگاپور تنها سه عرضه اولیه داشت که در مجموع 200 میلیون دلار از درآمد را جمع آوری کرد در حالی که مرکز مالی هنگ کنگ، 46 عرضه اولیه داشت و 27.4 میلیارد دلار جمع آوری کرد.


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر