از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام شد

کنترل هوشمند امضای الکترونیکی صاحبان حق امضا در شرکت‌ها

تاريخ 1400/08/04 ساعت 15:23

بر اساس اعلام مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، کنترل هوشمند امضای الکترونیکی پاکت‌های اسناد فنی و مالی مناقصات در سامانه تداراکات الکترونیکی دولت، عملیاتی شد.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در اطلاعیه‌ای، از راه‌اندازی کنترل سیستمی و هوشمند امضای الکترونیکی پاکت‌های اسناد فنی و مالی هنگام ارسال پیشنهاد در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت، خبر داد.

سال گذشته دولت دوازدهم طی مصوبه‌ای، حذف فرآیند ارسال نسخ فیزیکی اسناد پاکت‌های «ب» و «ج» (اسناد فنی و مالی) و فراهم شدن امکان امضای الکترونیکی این اسناد را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در اطلاعیه اخیر مرکز توسعه تجارت الکترونیکی آمده‌است که بدین‌ترتیب، به هنگام بارگذاری اسناد مذکور، سامانه تدارکات الکترونیکی دولت به صورت هوشمند نسبت به کنترل امضای این اسناد اقدام کرده و در صورتی که مجهز به امضای الکترونیکی مدیرعامل و مهر الکترونیکی شرکت نباشد، از بارگذاری آن جلوگیری می‌شود.

اعضای اتاق تهران و فعالان اقتصادی برای اطلاعات بیشتر، می‌توانند سند راهنمای مربوطه را که روی وب‌سایت این سامانه به نشانی setadiran.ir بارگذاری شده، مطالعه کنند.

آئین‌نامه نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت، زمستان سال گذشته به تصویب هیات وزیران در دولت دوازدهم رسید. بر اساس این تصویب‌نامه، دستگاه‌های مشمول قانون برگزاری مناقصات و دیگر معامله‌کنندگان بخش عمومی ملزم شده‌اند که با ثبت‌نام در سامانه ستاد، تمامی مراحل معاملات متوسط و بزرگ خود به جز معاملات محرمانه را از طریق این سامانه و به طور الکترونیکی انجام دهند.

تصویر اطلاعیه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و تصویب‌نامه هیات وزیران


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر